Wyjątkowy rodzaj medalionu

      Możliwość komentowania Wyjątkowy rodzaj medalionu została wyłączona

Ryngraf srebrny to specjalny medalion, który jest zwyczajowo wręczany podczas chrztu, Pierwszej Komunii Świętej lub ślubu. Niegdyś pełnił funkcję ochronną, jednak od XVII wieku jest ozdobą patriotyczno-religijną. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat, ponieważ bez wątpienia jest to nietuzinkowy przedmiot.

Ryngraf – jaka jest jego historia?

Trzeba wiedzieć, że ten rodzaj medalionu ma bogatą historię. Już setki lat temu był ważnym elementem kształtującym tożsamość Polaków, budował także świadomość religijną. Dzisiejsze ryngrafy są znacznie mniejsze od tych, które niegdyś rycerze nosili na piersi w celu ochrony, choć można je uważać za swoistą ochronę duchową.

W obecnych czasach kupuje się ryngrafy po to, by wręczyć je dziecku, które ma zostać ochrzczone albo młodym małżonkom. Dzięki nim ich właściciele mają być chronieni przed wszelkim złem.

Z wizerunkiem Matki Boskiej i nie tylko

Najczęściej widuje się tego rodzaju medaliony przedstawiające Matkę Boską. Może to być Matka Boska Częstochowska, Ostrobramska lub Karmiąca. Są one z pewnością wspaniałą pamiątką na całe życie, dlatego warto zainwestować w taki ryngraf wykonany ze srebra lub pozłacane.

Nie jest jednak rzadkością widok medalionów ukazujących Świętego Krzysztofa. Wielu kierowców ma taki ryngraf w swoim samochodzie. Dość popularne są także medaliony patriotyczne, przedstawiające orła. Można je zawiesić na ścianie lub trzymać wraz z rodzinnymi pamiątkami.