Symbole wiary katolickiej

      Możliwość komentowania Symbole wiary katolickiej została wyłączona

Dewocjonalia są przedmiotami używanymi do wyrażania i pielęgnowania wiary. Dewocjonalia to, na przykład: medalik, krzyżyk, różaniec, gromnica oraz religijne książki i obrazki. Każdy z tych przedmiotów ma określone znaczenie dla katolików i jest symbolem ich wiary.

 

Gromnica, świeca

 

Światło gromnicy to symbol Jezusa, obecnego w sercach. Jasność płynąca z płomienia świecy, ma być drogowskazem do życia w wierze i miłości. W Polsce obchodzone jest święto Matki Boskiej Gromnicznej, upamiętniające Ofiarowanie Pańskie.

 

Medaliki i krzyżyki

 

Noszenie na łańcuszkach medalików lub krzyżyków jest symbolem pamięci o Bogu. Wizerunek Matki Boskiej czy ukrzyżowanego Jezusa, ma przypominać o zachowaniu wiary i przestrzeganiu jej zasad.

 

Różaniec

 

Modlitwa różańcowa, to dla katolików sposób na duchowe zjednanie się z Matką Boską. Odmawianie różańca ma przynieść pocieszenie i ukojenie.

 

Gdzie kupić dewocjonalia?

 

Gromnica, medaliki i inne przedmioty religijne są dostępne w profesjonalnych sklepach z takimi akcesoriami. Najczęściej są one odwiedzane, przed zbliżającą się w rodzinie uroczystością religijną. Można w nich kupić wszystko, co jest potrzebne w czasie ceremonii Chrztu Świętego i Pierwszej Komunii Świętej.

W poszukiwaniu prezentu na uroczystości religijne, również warto skorzystać z oferty sklepów (stacjonarnych lub internetowych) z dewocjonaliami. Piękne wydanie Pisma Świętego lub srebrna łyżeczka z wygrawerowanym imieniem, będzie wyjątkowym darem.