Świece z wosku pszczelego dobre na astmę i alergie

Jeszcze kilka lat temu, zdecydowana większość świec produkowana była wyłącznie z wosku pszczelego. W dzisiejszych czasach, świece z wosku pszczelego zastąpione zostały świecami łojowymi i parafinowymi.

Dlaczego należy unikać świec parafinowych?

świeca z wosku pszczelegoPodczas palenia świec parafinowych powstaje sadza oraz dym, który niestety bardzo często zawiera toksyczne substancje rakotwórcze. Co gorsze świece parafinowe pozostawiają bardzo nieprzyjemny zapach. Wielu producentów stosuje specjalne dodatki zapachowe, które niestety również posiadają substancje toksyczne i drażniące. Dlatego świece z wosku pszczelego nie powodują żadnych z powyżej opisanych problemów, dlatego też warto skorzystać z ich dobrodziejstwa. Warto wspomnieć również i o tym, że świece te mają pozytywny wpływ na układ oddechowy.

Świece z wosku pszczelego – największe zalety

Świece z wosku pszczelego to doskonała propozycja przede wszystkim dla alergików, osób cierpiących na astmę i osób, które mają częste problemy z zatokami. Dzięki woskowi pszczelemu oddech staje się o wiele łatwiejszy, dzięki czemu łatwiej jest zasnąć. Spalanie wosku pszczelego uwalnia produkcję jonów ujemnych, które w przyrodzie odgrywają rolę naturalnych odkurzaczy. Świece, które w swoim składzie mają wosk pszczeli są doskonałym rozwiązaniem dla tych osób, które chcą oczyścić powietrze z wirusów, pleśni, bakterii i wielu innych zanieczyszczeń, które mogą doprowadzić do wielu schorzeń.

Dodaj komentarz