Świeca do chrztu- atrybut, który tego dnia powinien być w centrum uwagi

      Możliwość komentowania Świeca do chrztu- atrybut, który tego dnia powinien być w centrum uwagi została wyłączona

Chrzest to ceremonia, która jest przeprowadzana zgodnie z obowiązującymi kościelnymi zasadami. Oznacza, to, że żaden z jej elementów nie może być pominięty, bo wtedy przyrzeczenie nie będzie ważne.

Co zatem jest najważniejsze?

Po pierwsze, aby ksiądz polał główkę dziecka wodą święconą i obmył je w ten sposób ze szponów grzechu pierworodnego. Po drugie należy nadać mu wybrane przez rodziców imię i dopiero wtedy przyda się świeca do chrztu, która ma symbolizować, iż właśnie w tym dniu maluch został przyjęty do grona wyznawców Chrystusa. Gdy już wszystkie elementy chrztu zostaną dopełnione, wtedy pozostaje wpis do księgi parafialnej, który w przyszłości będzie stanowił podstawę do wydania metryki.

Wygląd świecy do chrztu- jaki powinien być?

Dobrze byłoby, żeby świeca na chrzest była ładnie przystrojona i zaopatrzona w replikę Boga, Maryi lub Chrystusa. Zazwyczaj rodzice preferują białe, a nie kolorowe świece do chrztu, gdyż biel to symbol niewinności i delikatności, którą przecież cechuje się przecież noworodek.

Świeca powinna mieć także specjalny spodeczek, na który będzie prawdopodobnie skapywać roztopiony wosk. Nie jest żadnym odkryciem, że świeca do chrztu poddana wysokiej temperaturze przez dłuższy czas zwyczajnie się topi. Spodeczek montuje się przy niej po to, by nie zachlapać sobie nim odświętnego ubrania. W końcu podczas tej ceremonii nie tylko dziecko musi się jakoś prezentować.