Różaniec z Lourdes

      Możliwość komentowania Różaniec z Lourdes została wyłączona

Tajemnice Radosne, Światła, Chwalebne i Bolesne to części Różańca, których znajomość jest konieczna do prawidłowego odmawiana tej koronki. Najpiękniejsze w tym wszystkim są jednak świadectwa od osób, które odmieniły swoje życie dzięki Modlitwie Różańcowej.

„Odmawiajcie codziennie różaniec”

Takie słowa kieruje do ludzi Matka Boża w Fatimie, Medjugorie czy Lourdes. Lourdes, gdzie ukazała się Maryja trzem dzieciom, jest miejscem niezwykłym. Co wieczór, gdy już zapada zmrok, ulicami miasteczka ruszają całe tłumy ludzi odmawiając Różaniec w najróżniejszych językach. Każdy trzyma w dłoni zapaloną świecę z wypisanym credo i podąża w skupieniu wraz z innymi.

Lourdes jest jednym z niewielu miejsc, gdzie znajduje się specjalnie powołana komisja do badania uzdrowień. Duża część ze zgłoszonych przypadków jest uznawana za cud, ponieważ komisja nie potrafi racjonalnie wytłumaczyć uzdrowienia. Z tego miejsca trzeba przywieźć przynajmniej jedną rzecz – różaniec z bursztynu, drewniany, kamienny, ze sztucznych koralików – każdy znajdzie coś wyjątkowego.

Różaniec z bursztynu

Bardzo popularne są paciorki wykonane z naturalnych minerałów: malachitu, agatu, onyksu, bursztynu lub właśnie z drzewa różanego, stąd zresztą ta nazwa. Minerały są piękne i mają właściwości lecznicze. Można zakupić je w formie bransoletki i nosić na co dzień. To wyjątkowa deklaracja, że odmawiamy tę modlitwę i towarzyszy nam ona codziennie.

Różańce bursztynowe można znaleźć na Meritohurt.pl