Religijne prezenty na święcenia

      Możliwość komentowania Religijne prezenty na święcenia została wyłączona

Przyjęcia święceń diakonatu jest bardzo ważnym zobowiązaniem religijnym, z którego nie można się już wycofać, dlatego też bardzo ważna jest formacja diakonów i kapłanów, aby odpowiedzialnie podchodzili oni do powierzonych im zadań i aby wierni mogli korzystać z ich powołania i czerpać z tego, do czego zostali powołani diakoni i kapłani, czyli prezbiterzy.

Pamiątka święceń diakonatu

Pamiątką święceń diakonatu może być na przykład piękna kartka, która będzie przypominać o tym ważnym dniu. Ręcznie robiony karnet, estetycznie wykonany, z życzeniami na dalszą drogę życia, zawsze sprawdza się doskonale. Do karnetu można dołączyć także inny prezent religijny bądź mniej religijny w zależności od osobistego rozeznania co będzie odpowiednie dla danej osoby przyjmującej święcenia diakonatu.

Religijny prezent

Nie zawsze dla osób przyjmujących święcenia kapłańskie, święcenia zakonne czy święcenia diakonatu odpowiednim prezentem będą tylko i wyłącznie prezenty religijne. Czasami dana osoba ma już sporo prezentów religijnych i sporo dewocjonaliów, ale wtedy można na przykład kupić książkę, która przybliży nieznany dotychczas kawałek, element religii w zakresie życiorysu danego Świętego czy błogosławionego albo w zakresie miejsc religijnych, które warto odwiedzić na pielgrzymce. Kupując prezent warto też kierować się kwestiami praktycznymi – dla osoby, która nie ma stałego miejsca zamieszkania lepiej wybrać mały prezent zamiast ogromnego obrazu, który niekoniecznie będzie gdzie umieścić.