Praktyki religijne

      Brak komentarzy do Praktyki religijne

Postawa klęcząca jest szczególnie bliska osobom wierzącym. To ta postawa pozwala uniżyć się przed Stwórcą. Można przyjmować ją zarówno na modlitwie prywatnej w zaciszu własnego domu, jak też w kościele, na mszy świętej i nabożeństwach.

Pan słucha wszystkich

Pan Bóg wysłuchuje każdego człowieka, który szczerze się do niego zwraca. Wystarczy prosić z wiarą, aby mieć nadzieję na to, że Bóg wysłucha modlitwy. Pan jednak nie wysłuchuje modlitw według oczekiwań ludzkich. On ma swój plan na życie każdego człowieka. Jednak modlitwa pomaga człowiekowi przetrwać ciężki czas, daje siłę, wiara jest podporą, a modlitwa czyli rozmowa z Bogiem pozwala zrozumieć, że Bóg wie lepiej i chce szczęścia i zbawienia dla każdego człowieka

kościelny klęcznik do spowiedzi

Dewocjonalia

Są przedmioty, które ułatwiają religijne praktyki. Klęcznik www.meritohurt.pl/kleczniki.html pomaga przyjmować postawę klęczącą, którą wielu ludzi praktykuje na codziennej modlitwie. Można poradzić sobie też bez klęcznika, jednak z jego pomocą nie będą bolały nas kolana i będziemy mogli spokojnie skupić się na tym co najważniejsze czyli na modlitwie. Dewocjonalia również pomagają kontakcie z Bogiem. Różaniec, święte obrazki czy medaliki. Można poprosić kapłana o ich poświęcenie, choć i bez tego mogą owocnie służyć wierzącemu człowiekowi.

Wiara jest łaską, to ogromny przywilej, dany nie każdemu. Świadomość, że jesteśmy pod opieką Stwórcy jest bardzo cenna. Oddanie Jezusowi swojego życia to bardzo poważny krok w życiu, który stoi u podstaw świadomej wiary. Ważne, by rodzice przynieśli dziecko do chrztu świętego, ale prawdziwa relacja z Bogiem następuje dopiero w wieku, kiedy człowiek osiąga pełną świadomość.

Dodaj komentarz