Obraz świętej rodziny w prezencie ślubnym

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Jest to początek nowej rodziny, którą oboje małżonkowie zobowiązują się budować. W dzisiejszych czasach ludzie bagatelizują rangę prezentu ślubnego, sprowadzając wszystko do pieniędzy. Owszem, ludziom młodym na starcie ich wspólnego życia pieniądze są niezbędne. Ważne jest jednak, aby nie zapominać o prezentach mających wartość ponadczasową.

Obraz świętej rodziny – dobry pomysł na prezent ślubny

obrazek przedstawiający świętą rodzinę z dzieciątkiem

Święta Rodzina z dzieciątkiem Jezus

Popularnym pomysłem są różańce. To ważne aby potrafić modlić się wspólnie, znaleźć czas na to w tak zabieganym świecie. Różaniec jest również symbolem drogi, młodzi znajdują się na samym jej początku i to od nich zależy jak potoczy się życie. Możemy również kupić obraz świętej rodziny i podarować go w prezencie ślubnym. Tak aby zawsze mogli inspirować się i przypominać sobie o najlepszym przykładzie instytucji jaką jest rodzina. Taki obraz, w trudnych momentach, przypomni parze o sensie ich istnienia jak małżeństwa.

Małżonkowie powołani są do budowania Kościoła

Co to w praktyce oznacza? Mówi nam to, że Kościół to nie tylko księża i zakonnice. Tak naprawdę tworzą go wszyscy ludzie zjednoczeni w Chrystusie. Rodziny są na tyle ważną częścią, że przyczyniają się do liczebnego wzrostu i umacniania Kościoła. Wydanie potomstwa i wychowanie go w duchu katolickim jest obowiązkiem każdej chrześcijańskiej rodziny. Budowanie Kościoła to umacnianie jedności rodziny w tym Kościele poprzez wiarę, miłość i sakramenty.

Dodaj komentarz