Obraz Jezusa Miłosiernego

      Możliwość komentowania Obraz Jezusa Miłosiernego została wyłączona

Na początku lat trzydziestych XX wieku zakonnica z Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, siostra Faustyna Kowalska zaczęła doświadczać objawień, w których ukazywał się jej Jezus Chrystus. W wyniku swoich doświadczeń zaczęła być głosicielką kultu Bożego Miłosierdzia. Po swojej śmierci została uznana za świętą Kościoła Katolickiego. Dzięki doświadczeniom mistycznym świętej Faustyny powstał też obraz przedstawiający wizerunek Jezusa Miłosiernego.

obraz jezusa miłosiernego w Kościele

„Jezu, ufam Tobie”

Wiele osób zna obraz Jezusa Miłosiernego właśnie pod nazwą: „Jezu ufam Tobie”. Wynika to z faktu, że właśnie taki podpis widnieje na obrazie tuż pod postacią Chrystusa. Jezus Miłosierny na obrazie – https://www.meritohurt.pl/obrazy-swiete/jezus-milosierny.html stworzonym wg wskazówek św. Faustyny ubrany jest w białą szatę. Jezus wskazuje na swoje serce, z którego wypływają dwie smugi światła. Pierwsza z nich jest biała, druga zaś czerwona. Jest to nawiązanie do krwi i wody, która miała wypłynąć z boku Jezusa przebitego po ukrzyżowaniu. Ponadto barwy te symbolizują wodę – będącą symbole oczyszczenia duszy oraz krew, która symbolizuje oczyszczenie z win. Jak widać wygląd obrazu bezpośrednio nawiązuje do Miłosierdzia Bożego ukazując miłosierne serce Syna Bożego, które wybacza wszystkim skruszonym grzesznikom uciekającym się do niego.

Historia obrazu

Pierwszy obraz, na którym widnieje Jezus Miłosierny namalował Eugeniusz Kazimirowski. Był on malowany zgodnie ze wskazówkami świętej Faustyny Kowalskiej. Całe przedsięwzięcie pomógł zorganizować ks. Michał Sopoćko, spowiednik Faustyny. Najbardziej rozpowszechniona wersja, której kopie obecnie znajdują się w wielu polskich domach, wyszła spod pędzla Adolfa Hyły. Powstał on w 1943 roku, już po śmierci siostry Faustyny, która zmarła 4 lata po namalowaniu pierwszej wersji obrazu na gruźlicę płuc. Siostra Faustyna została beatyfikowana w 1993 roku, a kanonizowana w 2000 roku.