Nakładki na ławki kościelne

Kościół to miejsce, w którym od zawsze starano się oddać jego podniosły i święty charakter poprzez wystrój. Kluczową rolę odgrywały więc zarówno konkretne przedmioty i meble, jak i odpowiednia kolorystyka, symbolizująca między innymi królewskość i miłosierdzie Boga.

poduszka-na-lawe-koscielna-b

Poduszka na ławkę kościelną – brąz

Z myślą o każdym detalu wystroju świątyni, powstała również tapicerka, która doda ławkom kościelnym uroczystego charakteru. Umieszczenie nakładek w kościele, wpływa nie tylko na jego estetyczny odbiór, lecz także poprawia komfort cieplny, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

poduszka-na-lawe-koscielna-bb

Poduszka na ławkę kościelną – bordo

Proponowane tapicerki wykonane są z najwyższej jakości materiałów – trwałych, obszytych lamówką i zakończone pod spodem specjalnym latexem, który sprawi, że poduszka nie będzie się ślizgać po ławce. Szeroka gama kolorów, najczęściej pojawiająca się w kościele (tj. bordo i brąz) pozwolą dobrać najlepsze rozwiązanie, które będzie współgrać z ogólnym wystrojem kościoła. Grubość nakładek na ławki kościelne wynosi zwykle 3 cm, a ich długość i szerokość uzależniona jest od indywidualnej potrzeby parafii. Obecnie istnieje także możliwość doboru takich tapicerek, w których zastosowano nowoczesną technologię mat grzewczych. Jest to rozwiązanie polecane w szczególności dla kościołów, które posiadają ogromną przestrzeń do ogrzania, nie posiadają innego systemu cieplnego lub jest ono niewystarczalne, zwłaszcza w sezonie grzewczym. Proponowana technologia ogrzewania kościoła jest nie tylko efektywna, lecz przede wszystkim ekonomiczna.

Dodaj komentarz