Jakie są zalety modlitwy różańcowej?

      Możliwość komentowania Jakie są zalety modlitwy różańcowej? została wyłączona

Wielu Polaków zna modlitwę różańcową i wie ile jest tajemnic, a przynajmniej parę razy w życiu uczestniczyło w tego typu modlitwie w kościele czy też miało okazję modlić się w domu. Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że dzięki niej można wybłagać wiele łask dla samego siebie, jak i bliskich. Różaniec polega na tym, że w dany dzień odmawia się określoną tajemnicę i przeżywa się losy Pana Jezusa oraz Maryi w rozważaniach. Zapraszamy do naszego artykułu, z którego dowiesz się o zaletach tej modlitwy.

Uspokojenie

Zapewniamy Cię o tym, że przewijanie kolejnych paciorków i modlenie się w dowolnej intencji sprawi, że się uspokoisz. Modlitwa różańcowa jest wszelkiego rodzaju antidotum na każde troski, smutki i problemy. Zawsze warto mieć oparcie w Matce Bożej i wierzyć, że nasz los oraz bliskich się poprawi. Nieważne czy masz różaniec ze sznurka, z drewna czy jeszcze z innego materiału – każda modlitwa będzie wysłuchana. Dzięki takiemu podejściu będziesz zawsze podnosić poziom swojej wiary i oddania Panu Jezusowi.

Wybłaganie łask dla bliskich

Nie ma takiej sytuacji, w której by nie trzeba było się za kogoś modlić. Zawsze znajdą się osoby, które jej potrzebują. Warto pamiętać o naszych bliskich powołanych do wieczności. Nigdy nie wiemy jaki jest ich los – czy są w niebie, czy też muszą cierpieć męki czyśćcowe. Do modlitwy nie wolno podchodzić jak do czegoś, co musi koniecznie mieć wpływ na rodzinę i należy pamiętać, że Pan Bóg wie lepiej, komu i co zesłać – raz są to cierpienia, a raz sukcesy.