Figurka zamiast obrazu

      Możliwość komentowania Figurka zamiast obrazu została wyłączona

Osoby zniechęcone wieszaniem obrazów na ścianach mogą zdecydować się na nabycie figurki Matki Boskiej. Jest to dewocjom, które znacznie mniej rzuca się w oczy. Świetnie sprawdzą się zatem w przypadku osób, które nie lubią pretensjonalnie manifestować swojej wiary, ale jednocześnie zależy im na posiadaniu elementu świadczącego o ich wierze.

Dla kogo figurka Matki Boskiej?

Figurki są bardzo praktycznym sposobem na zaznaczenie obecności Boga w naszym życiu. Figurkę może nabyć praktycznie każdy, kto czuje taką potrzebę. Niewielka figurka Matki Boskiej np. www.meritohurt.pl będzie np. dobrym rozwiązaniem dla osób posiadają niewielkie mieszkanie i nie mają miejsca na obrazy. Ponadto taka „kompaktowa” figurka będzie dobrze sprawdzała się np. w przypadku studentów wynajmujących pokoje wspólnie lub mieszkających w akademiku. Obecność takiej figurki nie będzie nachalna dla współlokatora, ale ewidentnie będzie pokazywać przywiązanie do wiary oraz przekonania religijne jej właściciela. Taką figurkę można też kupić dziecku. Będzie to narzędzie służące do nauki prawd wiary, które dobrze przemówi do wyobraźni dziecka oraz zobrazuje mu dobrze postać Matki Boskiej.

Pamiątka z pielgrzymki

Pielgrzymując do miejsc kultu religijnego warto przywieźć stamtąd pamiątkę. Jako pamiątkę możemy sobie sprawić różaniec, obraz religijny lub właśnie wspomnianą figurkę. Taki wybór powinniśmy rozważyć zwłaszcza w przypadku wizyty w sanktuariach maryjnych. Warto przywieźć m.in. figurkę Matki Boskiej Fatimskiej właśnie prosto z Fatimy. W każdym polskim kościele znajduje się wersja takiej figury. Miło by było mieć swoją, zwłaszcza z Fatimy.

Matka Boska jest w końcu uniwersalnym symbolem oddania Bogu oraz macierzyństwu. Z pewnością każdy człowiek oddany wierze będzie czuł, że ma w Niej swojego sprzymierzeńca w życiu zgodnym z Bożą wolą.