Eleganckie zestawy kolędowe

Coroczne oczekiwanie na kolędę jest dla wielu osób jedyną możliwością bezpośredniego kontaktu i rozmowy z duchownym. Oczywiście, uczestnictwo we mszy świętej stanowi spełnienie jednego z sakramentów, pozwala też uczestniczyć we wspólnocie Kościoła, jednak trudno wtedy mówić o bezpośrednim i osobistym spotkaniu z kapłanem.

Zgodnie z Prawem Kanonicznym, proboszcz ma obowiązek odwiedzać swoich wiernych. Inaczej niż podczas wizyty w kościele, podczas bezpośredniego spotkania może wprost uczestniczyć w życiu rodziny, poznać ich radości i smutki, a w razie potrzeby rozsądnie podpowiedzieć, jak postępować lepiej.

Kolęda swój rodowód wynosi z Pisma Świętego. W Ewangelii św. Mateusza czytamy, że po pokłonieniu się narodzonemu Jezusowi, trzej królowie wracali do swoich domów. Zatrzymywali się w każdej napotkanej wsi i każdym mieście, by tam głosić radosną nowinę.

W oczekiwaniu na kolędę

Ponieważ wizyta duszpasterza jest wielkim wydarzeniem warto się do niej odpowiednio przygotować. W wielu domach zaczyna się od gruntownego sprzątania. Dzieci często uzupełniają wpisy w zeszytach od religii.

Po tym wszystkim rodzina razem z księdzem zasiada przy nakrytym białym obrusem stole. Powinny znajdować się na nim krzyż i świece, kropidło, naczynie z wodą święconą. Jeżeli takiej wody nie mamy, można przygotować zwykłą, przegotowaną wodę którą kapłan pobłogosławi podczas modlitwy.

Wszystkie niezbędne rzeczy do takiego spotkania zazwyczaj są domu, jednak warto zadbać o wyjątkowość takiego przeżycia. Może w tym pomóc kompletny zestaw kolędowy, który doskonale sprawdzi się podczas wizyty duszpasterskiej.

Jak wybrać zestaw kolędowy

domowy zestaw kolędowy

elegancki zestaw kolędowy

Różnorodność modeli i stylów wykonania jest tak duża, że każdy z pewnością znajdzie taki komplet dla siebie. Najczęściej składają się z trzech elementów- krzyża i dwóch świeczników.
Wykonywane są z różnorodnych materiałów. Są zestawy kolędowe, zrobione ze stali chromowanej, mosiądzu, stali nierdzewnej. Można spotkać komplety, które powstały z drewna lub kryształu. Posiadają gustowne pudełka i opakowania, które ułatwiają przechowywanie ich.
Ta wielka różnorodność sprawia, że idealnie można dopasować zestaw kolędowy do wystroju domu czy mieszkania. Nie jest to niczym nagannym i nie chodzi tu o zwykłą próżność, lecz o chęć przygotowania doskonałego miejsca do wspólnej modlitwy.

Dodaj komentarz