Dewocjonalia w Polsce

      Brak komentarzy do Dewocjonalia w Polsce

dewocjonalia w polscePolski rynek dewocjonaliów ma się nieźle, przynajmniej na tle innych krajów europejskich. Zwiększone zainteresowanie sklepami z dewocjonaliami można zaobserwować przede wszystkim w maju, a więc w okresie pierwszych komunii świętych. Jednak łańcuszki z krzyżykami sprzedają się przez cały rok.

Sklep z dewocjonaliami – co najchętniej kupują ludzie?

Od wielu lat dużym zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim złota i srebrna biżuteria. Łańcuszek z krzyżykiem to prezent jednocześnie wartościowy i elegancki. Dobrze sprzedają się też medaliki z wizerunkiem Matki Bożej i Jana Pawła II. Poza tym chętnie kupowane są różańce. Niektórzy decydują się na złote i srebrne relikwiarze czy szkaplerze, których do niedawna nie kupował w zasadzie nikt. Co ciekawe, Polacy coraz częściej szukają nowoczesnych form i nietypowych wzorów. Nowością nie są już łańcuszki wykonywane na specjalne zamówienie.

Biżuteria ze sklepu z dewocjonaliami

Moda na biżuteryjne dewocjonalia trwa od jakiegoś czasu. Zamawiane są nie tylko łańcuszki i pierścionki z wizerunkami świętych, ale i srebrne obrazki. Postrzegane są one jednak nie jako ozdoba, ale pamiątka religijna. Sporym zainteresowaniem cieszą się też srebrne różance. Kupowane są one w sklepach stacjonarnych i internetowych, których pojawia się w sieci coraz więcej. Taka forma kupowania dewocjonaliów w sklepie jest jednocześnie wygodna i tania. Od jakiegoś czasu na rynku działają też sklepy specjalistyczne specjalizujące się w dewocjonaliach biżuteryjnych. Nowością nie są już dewocjonalia wykonane z bursztyny czy pereł. Nie należą one jednak do najtańszych, ale chętnych nie brakuje. Sklepy internetowe mają szerszą ofertę niż stacjonarne, a poza tym można się dokładnie zapoznać ze wszystkimi informacjami na temat danego produktu. Zamówienie można złożyć bez wychodzenia z domu.

Dodaj komentarz