Category Archives: Różańce

Na jaki różaniec się zdecydować?

      Możliwość komentowania Na jaki różaniec się zdecydować? została wyłączona

Nazwa różaniec przedstawia się od łacińskiego wyrażenia rosarium znaczącego ogród różany czy wieniec róż. Modlitwa różańcowa jest ponieważ jak składanie duchowych kwiatów u stóp Maryi. To doskonały akt umiłowania Matki Bożej i oddania się pod jej opiekę. Różaniec, potrzebny atrybut każdego wierzącego, może być dobrym pomysłem na upominek. Dobór pośród tychże dodatków religijnych jest rzeczywiście duży. Na co należałoby się… Read more »

Jakie są zalety modlitwy różańcowej?

      Możliwość komentowania Jakie są zalety modlitwy różańcowej? została wyłączona

Wielu Polaków zna modlitwę różańcową i wie ile jest tajemnic, a przynajmniej parę razy w życiu uczestniczyło w tego typu modlitwie w kościele czy też miało okazję modlić się w domu. Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że dzięki niej można wybłagać wiele łask dla samego siebie, jak i bliskich. Różaniec polega na tym, że w dany dzień odmawia się określoną tajemnicę… Read more »

Różaniec z Lourdes

      Możliwość komentowania Różaniec z Lourdes została wyłączona

Tajemnice Radosne, Światła, Chwalebne i Bolesne to części Różańca, których znajomość jest konieczna do prawidłowego odmawiana tej koronki. Najpiękniejsze w tym wszystkim są jednak świadectwa od osób, które odmieniły swoje życie dzięki Modlitwie Różańcowej.